Home

 

November 11, 2017

Darlington Middle School

See Attachments Below

 

Starting on Tuesday, October 17th, Bill Truman will be hosting a conference call to give updates and other information for the SC JO XC meet being held on November 11th, 2017. This will occur every Tuesday at 8PM up until the Tuesday before the State meet. 
 
Dates for conference calls will be as follows:
 
Tuesday, October 17th @ 8PM
Tuesday, October 24th @ 8PM
Tuesday, October 31st @ 8PM 
Tuesday, November 7th @ 8PM 
 
Please contact Bill Truman at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. with any questions, dial in number and access codes. 

Alex Corley and Coach Chris Corley

5th Place 8 & Under Boys Shot Put

David Kowalchick

Mt Pleasant Track Club 15/16 Boys Discus, 8th place

Victoria Heiser-Whatley, Ashton Eaton & Jessica Heiser-Whatley

Victoria National Champion, Jessica 2nd place in 3000m Race Walk 17/18 Women

Victoria Heiser-Whatley & Jessica Heiser-Whatley

Victoria National Champion, Jessica 2nd place in 3000m Race Walk 17/18 Women

Kyle Kaufelds

Victoria National Champion, Jessica 2nd place in 3000m Race Walk 17/18 Women

Zane Jackson

4th 15/16 Boys 2000m Steeple Chase 3rd 15/16 Boys 3000m & 6th 15/16 Boys 1500m

Caleb Walker

Mt Pleasant Track Club, 3rd 13/14 Boys Javelin

Desmond Leddell

The Storm Track Club, 5th 17/18 Mens Long Jump 5th Place and 4th 17/18 Mens Triple Jump 4th Place

Douglas Carson

The Storm Track Club, 5th 17/18 Mens Long Jump 5th Place and 4th 17/18 Mens Triple Jump 4th Place

Douglas Carson

Mt Pleasant Track Club, 8th place 13/14 Boys 3000m Run

Alana Armstrong

The Storm Track Club, 5th place 9/10 Girls Shot Put

Dillon McCarthy

Mt Pleasant Track Club, 2nd place 15/16 Boys Pole Vault

Chloe Berda

Mt Pleasant Track Club, 2nd place 15/16 Girls Javelin Throw

Camille Cunningham

Mt Pleasant Track Club, 2nd place 15/16 Girls Javelin Throw

Luke Schuller

3rd place 11/12 Boys Shot Put

Tedreauna Britt

3rd 17/18 Women Disc K & 8th 17/18 Women Shot

Jacob Wilkins

17/18 Mens Hammer 8th place

Imagine Patterson

Palmetto Striders Track Club - National Champion, 17/18 womens 400m hurdles

Kayla Gordon, Abigail White, Madelyn Gomez, Munirah Gordon.

The Storm Track Club. 11/12 Girls 4x800 Relay 6th Place.

Caelin Sloan

Florence Track Club, 7th 11/12 Girls 1500m Race Walk

Ellison (Merideth) Banner

Florence Track Club, 8 & Under Girls Mini Javelin Throw, 3rd place

Burket Yaun, Alex Corley, Zachary Teachman

Mt Pleasant Track Club, 8 & under Boys mini javelin, 4th, 5th and 8th place.